METAL GRUBU

Paslanmaz Ürün Grupları

Paslanmaz çelik, demirin zamanla korozyona uğraması, ahşabın deforme olması sonucunda geliştirilmiş bir alaşım olarak her an önemini koruyor. Birçok farklı çeşidi olan paslanmaz çelik farklı alanlarda kullanılıyor. Mutfak araç-gereçlerinden ameliyat bıçaklarına, su tanklarından petrokimya ürünlerine kadar geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.

Alüminyum

Alüminyumun birçok sektörde kullanılmasının sebebi diğer metallere göre üstün özelliklerinin bulunmasıdır. Bu özelliklerin en başında hafif olması gelir. 2, g/cm3 yoğunluğa ve 26,97 g/mol atom ağırlığına sahiptir. Yüksek mukavemete sahip olmasından dolayı özgül dayanımı da yüksektir. 

Bronz

Bronz bakır kalay alaşımıdır. Genellikle %10 kalay, %90 bakır bulunur. Yatak, burç ve dişli imalatında kullanılır. Makinanın ömrünü uzatır. Arıza ve bakımı asgariye indirilir. Stoklarımızda çubuk, lama, levha, rulo olarak bulunmaktadır.

Saclar

Pek çok sektörde kendisine kullanım alanı bulan saclar demir gibi metallerden elde edilirler. Yüzeyleri düzgün ve pürüzsüzdür. Yassı halde bulunan sac malzemeler kullanılacağı yere göre çeşitli inceliklerde ve boyutlarda olabilirler.

Çelik Çekme Boru ve Mil

Çelik çekme boru, pek çok sektörde tercih edilen, sağlamlığı ile dikkat çeken bir üründür. Dikişsiz çelik boru olarak da adlandırılan borunun, bu ismi alma sebebi ise sac kıvırarak ya da kaynak yapılarak üretilmiş olmaması yani hiçbir ek noktasının bulunmamasıdır. Çelik çekme boru denildiğinde ilk aşamada akla gelmesi gereken de bu olacaktır.